על מוצרים אורגניים וטבעיים וחשיבותם בתזונה האנושית

מוצרים אורגניים וטבעיים הם כאלה שיוצרו במערכת התומכת במערכת האקולוגית, בריאות הקרקע ובני האדם. חקלאות של מוצרים אורגניים טבעיים מסתמכת על התהליכים אקולוגיים המקומיים, תוך שימור של מגוון החיים והמינים המקומיים, ללא שימוש בתהליכי הגידול עם חומרים המזיקים לאדם לסביבה ולבעלי החיים בה.

פסטות

פסטות ללא גלוטן פותחו בתחילה בעיקר עבור חולי צליאק. בשנים האחרונות עם ההבנה הגדלה לגבי ההשפעות השליליות של הגלוטן על הגוף התרחב השימוש הנרחב בציבור עם פסטות ללא גלוטן. רבים מגלים כי בפסקה בצריכת גלוטן ואפילו הפחתה בכמויות הגלוטן מעלה את תחושת החיות והאנרגיה ומלווה בירידה בעודפי המשקל.

גלוטן

גלוטן הוא למעשה חלבון שנמצא בדגנים. הגלוטן תורם ללחמים ופסטות את צורתם. מוצרים ללא גלוטן ממירים את קמח החיטה במגוון קמחים אלטרנטיביים. השילוב של סוגי קמח שונים מאפשר יצירת מוצרים ללא גלוטן טעימים ובריאים.

ממתיקים טבעיים – אגבה וסטיביה

מוצרים אורגניים וטבעיים נוספים בשימוש הם סירופ אגבה, כמו גם, ממתיק סטיביה. בתהליך הייצור של סירופ אגבה, חותכים את העלים של האגבה וסוחטים מהם את הנוזל העשיר בסוכרים וברכיבים בריאותיים אחרים. ככל שתהליך הייצור מקורי ונאמן למקור, כך הוא מקיים את מכלול הסגולות הבריאותיות של האגבה.

דבש אקליפטוס טהור

ישנם מספר מוצרי בריאות אורגניים פופולריים במיוחד בישראל ובהם, דבש אקליפטוסים. הכוונה דבש דבורים טהור, של דבורים שניזונים מפרחי האקליפטוס. דבש אקליפטוס מתאפיין בטעם ארומטי ובצבע כתום זהוב עז. אבקת הפרחים של עץ האקליפטוס עשיר מאד בתכונות תזונתיות ותרפויטיות.

קטניות אורגניות ובריאות

החשיבות של תפריט מבוסס על  קטניות עולה בקרב צמחוניים וטבעוניים במיוחד. רבים מתייחסים לקטניות בתור תחליף לבשר, בגלל כמות החלבון הגדולה שהן מכילות. מומלץ להשתמש דווקא עם קטניות אורגניות שמכילות מכילות כמויות גדולות של רכיבי תזונה עם השפעה מיטבית על התזונה בגלל היתרונות הבריאותיים שלהם.

מגוון מוצרים אורגניים וטבעיים מרשת מקצועית ואיכותית

אם אתם מחפשים מוצרים אורגניים וטבעיים, שמנים אורגנים או דבש טבעי, אתם וודאי כבר מכירים את רשת חנויות האיכות של הקולה, שמתמחה במכירת פיצוחים, תבלינים, קטניות, פירות יבשים ועוד מגוון מוצרים ייחודיים, בכשרות מהודרת. עכשיו כל המגוון האיכותי של רשת הקולה זמין כאן באתר אונליין, כולל שמנים מיוחדים ופירות יבשים.